Έναν χορταστικό Ολυμπιακό είδαν οι φίλαθλοί του... στο χθεσινό ματς με την Τσουκαρίτσκι, για τα πλέι-οφ του Europa League.

Το σκορ Ολυμπιακός - Τσουκαρίτσκι 3-1, αντί για τουλάχιστον 6-1 αν έμπαινε η μπάλα στα δίχτυα από τις κλασικές ευκαιρίες των παικτών του Ολυμπιακού.

Τα γκολ του Ολυμπιακού σημείωσαν Αγιούμπ Ελ Κααμπί (3' 40'), και ο Φορτούνης στο 15 λεπτό με φοβερό σουτ βολέ.

Η Τσουκαρίτσκι στις καθυστερήσεις του ματς 93΄ πέτυχε το γκολ με σκόρερ τον Μιλαντίνοβιτς.

Να σημειωθεί πως ακυρώθηκαν και 2 γκολ του Ολυμπιακού.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ολυμπιακός: Πασχαλάκης, Κίνι, Φρέιρε, Ρέτσος (70' Πορόζο), Βρουσάι, Ιμπόρα, Μ. Καμαρά (59' Χέσε), Φορτούνης, Μπιέλ (83' Αλεξανδρόπουλος), Μασούρας (59' Σκάρπα), Ελ Κααμπί (70' Ελ Αραμπί).

Τσουκαρίτσκι : Σαμούροβιτς, Σούμποτιτς, Ντρέζγκιτς, Στεβάνοβιτς, Τόσιτς, Κόβατς (46' Ντότσιτς), Σισικό, Στάνκοβιτς (69' Μιλαντίνοβιτς), Ρόγκαν (46' Νίκτσεβιτς), Ιβάνοβιτς (86' Γκόμες), Εντιαγέ (46' Γιάνκοβιτς).

Διαιτητής: Ντονάτας Ρούμσας (Λιθουανία).

Ο επαναληπτικός αγώνας Ολυμπιακός - Τσουκαρίτσκι, θα πραγματοποιηθεί την επόμενη Πέμπτη 31 Αυγούστου και ώρα 21:00 το βράδυ στο Λέσκοβατς.