• 13/11/2022 Ολυμπιακός-ΑΕΚ 0-0 Super League
  • 09/02/2023 ΑΕΚ-Ολυμπιακός 3-0 Super League

Σχόλια

Δημοφιλείς αναρτήσεις από αυτό το ιστολόγιο

Η βαθμολογία της EuroLeague μετά την νίκη του Ολυμπιακού επί της Μπάγερν Μονάχου

Μετά και την σημερινή νίκη  επί της Μπάγερν Μονάχου, ο Ολυμπιακός είναι πρώτος στην βαθμολογία της  EuroLeague. Ολυμπιακός 20-8 Ρεάλ Μαδρίτης 18-8 Μπαρτσελόνα 18-9 Μονακό 17-10 Φενέρμπαχτσε 16-10 Παρτίζαν 15-12 Μπασκόνια 15-12 Ζάλγκιρις Κάουνας 15-13 Μακάμπι Τελ Αβίβ 14-13 Αναντολού Εφές 13-13 Βαλένθια 13-14 Βίρτους Μπολόνια 13-15 Ερυθρός Αστέρας 12-15 Αρμάνι Μιλάνο 11-15 Μπάγερν Μονάχου 11-17 Παναθηναϊκός 8-19 Βιλερμπάν 8-20 Άλμπα Βερολίνου 7-21

Η μεγάλη νίκη επετεύχθη με την Μπαρτσελόνα

Σπουδαία πράγματα κάνει ο φετινός Ολυμπιακός στους αγώνες της Ευρωλίγκας. Αν και στο πρώτο δεκάλεπτο, ο Ολυμπιακός έδειχνε αγχωμένος, στα επόμενα λεπτά έπαιξε καθοριστικό μπάσκετ,  και έστειλε την Μπαρτσελόνα ηττημένη στην Ισπανία. Στην βαθμολογία.. ο Ολυμπιακός είναι πρώτος, και κλειδώνει το πλεονέκτημα έδρας στα play off της Ευρωλίγκας. Όμως... και εδώ θέλει προσοχή, παρότι που είναι  πρώτος ο Ολυμπιακός, πρέπει να μείνει προσγειωμένος , και να συνεχίζει να κερδίζει τα επόμενα παιχνίδια της Ευρωλίγκας.

Με 4 γκολάκια την ΑΕΚ.. ο Ολυμπιακός θα περάσει στον τελικό κυπέλλου

Τι και αν έχασε με 3-0 από την ΑΕΚ... ο Ολυμπιακός από τα δικά του λάθη, στο προκριματικό αγώνα για το κύπελλο Ελλάδος. Υπάρχουν άλλα 90 λεπτά στο κατάμεστο Γεώργιος Καραϊσκάκης , και εκεί θα μιλήσει η καρδιά του Πρωταθλητή Ελλάδας. Μπορεί να στεναχωρήθηκαν οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού από την ήττα, αλλά η πρόκριση είναι στο χέρι του Ολυμπιακού. Στήριξη της ομάδας του Ολυμπιακού, και μη ξεχνάμε, η ΑΕΚ έχει χάσει πολλές φορές στο παρελθόν με ευρύ σκορ στο  Γεώργιος Καραϊσκάκης.